Ботев разпиля Славия (ВИДЕО)

0
- -

Ботев (Пловдив) победи Славия с 3:1. Всичко бе решено още до 15-ата минута, когато „канарчетата“ вече водиха с 2:0. До края на полувремето те добавиха още едно попадение на сметката си. Презвтората част гостите от София успяха да върнат един гол, но за повече нямаха сили. Въпреки успеха, Ботев остава на второ място в група „А“, след първия Верея.

Ботев успя да поведе още в 9-ата минута. Антонио Вутов подаде триково към Бризола, който с мощен удар откри резултата. След четвърт час игра пловдивчани удвоиха аванса си. Виана стреля, топката рикошира и прехвърли Кирев за 2:0. Стражът на Славия бе заменил малко по-рано контузилия се Стергиакис. В 39-ата минута резултатът придоби класическо измерение, след груба грешка на „белия“ вратар. Кирев загуби от Виана, който намери Косоко. Последният безпроблемно направи 3:0.

През втората част Славия успя да върне едно попадение. В 68-ата минута Васев центрира в наказателното поле, а Радослав Апостолов с глава вкара в собствената си врата.