Левски Лукойл живна с як бой по албанци

0
- -

Левски Лукойл записа четвъртата си победа за сезона в Балканската лига, след като се наложи убедително над СК Тирана със 105-52, пише bgbasket.com. В новата си формация „сините“ имаха две поражения в турнира дотук, а през миналата седмица претърпяха две кошмарни загуби с по над 20 точки. Отговорът обаче дойде срещу Тирана и бе повече от отличен.

Константин Папазов заложи на алтернативна стартова петица, а Христо Николов-Гларуса получи още малко почивка, възстановявайки се от болки в коляното.

Двубоят започна с постепенни нападения, но Левски Лукойл бързо взе двуцифрен аванс (18-8). Серията на „сините“ продължи до края на четвъртината с контраатаки, и след 10 минути те вече водеха с 27-13.

Вторият период стартира с 8-0 за Левски, а след минута и половина игра домакините вече имаха преднина от 35-13. До края на полувремето разликата подгони и 30 точки, а почивката дойде при 53-26.

В третата част нова серия от 8-0 вече прескочи 30-те, до края ѝ стигна 40, и по същия прогресивен начин в последния период първо стана 50, а след това и 60.

Крайният разгром бе регистриран при 105-52.

Снимка: lap.bg

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]