Левски преплува Дунав и е на полуфинал/видео/

0
- -

Левски победи като гост Дунав и продължава напред в турнира за Купата на България.

Домакините не можеха да разчитат в този двубой на контузените Карагерен, Станоев и Петров. Треньорът Малин Орачев заложи на същите 11, които започнаха при равенството 2:2 с Локомотив (Пловдив) преди няколко дни. Антонов на вратата и Милчев, Ларин, Васев и Попадийн в защита. Жатоба и Димов действаха като опорни полузащитници, а Ненов и Шопов оперираха по двете крила. Атаката се водеше от Будинов, а зад гърба му го подкрепяше Димитър Георгиев.

В Левски отсъстващите бяха Антонио Вутов и Давид Яблонски. Така Делио Роси пусна в игра Митрев под рамката и Цветкович, Ейолфсон, Пиргов и Горанов в отбрана. Гомес и Панайотов стартираха в центъра на терена, а пред тях Обертан изпълняваше ролята на плеймейкър и втори нападател. Прохазка и Кабрал ще вършеят по крилата, а на върха на атаката започна Мапуку.

В 23-ата минута сръбският защитник Милош Цветкович центрира, Милчев се подхлъзна, топката стигна до Мапуку, който преодоля Ларин и изправилия се Милчев, след което с бомбен удар прати топката в мрежата за 0:1. Голът бе негов девети за клуба и първи в този турнир, но втори срещу Дунав на „Граския стадион“ в Русе, след като бе точен при разгрома с 4:0 в Първа лига на 29 ноември.

В последните секунди на първата част защитата на „драконите“ направи невероятна грешка, а след нея падна и второто попадение във вратата на Станислав Антонов. Столичани наложиха преса, която принуди Божидар Васев да върне топката назад. Капитанът Диян Димов бе затворен от Кабрал, като със сетни усилия върна коженото кълбо към Ларин. Последният при опита си да изчисти топката уцели своя капитан, а топката попадна в Кабрал, който останал сам срещу вратаря от няколко метра удвои.

Попадението е негово първо за 26-кратните шампиони на България, след като в първите си 13 мача с екипа на столичани не успя да се разпише.

През втората част Левски намали оборотите. В същото време Дунав направи няколко много опасни атаки, но до гол не стигна. Така сините продължават напред и ще се борят за трофея.

ДУНАВ – ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Мапуку (23)
0:2 Кабрал (45)

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 83. Христо Попадийн, 14. Божидар Васев, 22. Михаил Милчев (23. Христофор Хубчев), 21. Олексей Ларин, 8. Карлос Жатоба (46-77. Бранимир Костадинов), 11. Диян Димов, 10. Васил Шопов, 20. Димитър Георгиев (57-4. Петър Патев), 94. Юлиян Ненов, 9. Мирослав Будинов

Резерви: 1. Мартин Луков, 6. Благовест Ленков, 31. Кристиян Парашкеров, 17. Константин Цветанов

ЛЕВСКИ: 1. Божидар Митрев, 19. Милош Цветкович, 5. Холмар Ейолфсон, 3. Димитър Пиргов, 4. Иван Горанов, 71.Васил Панайотов, 13. Жорди Гомес, 15.Роман Прохазка, 32. Габриел Обертан, 16.Жерсон Кабрал (75-11. Антъни Белмонт), 10.Жуниор Мапуку

Снимка: lap.bg