Нефтохимик загуби гостуването си на Черно море (ВИДЕО)

0
- -

Нефтохимик загуби от Черно море в мач от XII кръг на Първа професионална лига. „Шейховете“ отстъпиха при визитата си на водения от Георги Иванов тим с 1:3. По този начин „моряците“ прекъснаха серията на бургазлии от две срещи без поражение в първенството.

Още в самото начало на мача Мариян Огнянов опита да изненада Коварж, но топката премина високо над вратата. В 13-ата минута Нефтохимик организира опасна атака, завършила с прострелен пас в наказателното поле на Маламов, но никой не успя да засече. В 24-ата минута Черно море успя да поведе. Георги Илиев изпълни по чудесен начин пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Стоян Колев. Голмайсторът бе забъркан и във второто попадение за домакините, което падна в 38-ата минута. Той разсече с прекрасен пас „зелената“ защита, извеждайки сам срещу вратаря Уго Секо. Той от своя страна премина покрай Колев и на празна врата удвои аванса на домакините.

Първата опасност за втората част се откри пред бургазлии, които получиха право да изпълнят фаул от добра позиция. Венцислав Христов обаче стреля в стената. Секунди по-късно той засече с глава центриране на Маламов, но не намери очертанията на вратата. Противно на показаното след почивката, „моряците“ стигнаха до класически аванс в 61-ата минута. Коконов центрира чудесно отдясно, а Пламен Николов с летящ плонж от границата на вратарското поле опъна мрежата на Стоян Колев за трети път. Николай Дюлгеров опита да върне едно попадение с далечен изстрел, който обаче мина покрай лявата греда. Домакините отговориха с удар на Коконов от близко, но Колев спаси. Стражът се справи отлично и след мощен шут на Георги Илиев. Станислав Маламов отправи хубав удар, който мина до лявата греда. Техничен изстрел на Венцислав Христов пък премина над напречната греда. В 78-ата минута по-добрата игра на Нефтохимик през второто полувреме даде резултат. Маламов центрира в наказателното поле, Венцислав Христов отклони с към Иван Вълчанов, който с плътен удар отбеляза гол за 3:1. В ответната атака Черно море можеше да възстанови преднината си от 3 попадения, но след като Владислав Романов засече центриране отляво топката премина на сантиметри до дясната греда.

Състав на Черно море: П. Коварж, О. Сукуп – ж.к., Ст. Станчев, Пл. Николов – ж.к., М. Венков, Д. Георгиев, Т. Паланков (69′ – Ян Малик), Г. Русев – ж.к., Ив. Коконов (75′ – Вл. Романов), У. Секо, М. Кузма (85′ – В. Йосков)

Резерви: Ем. Михайлов, Б. Камби, В. Йосков, Вл. Романов, М. Костадинов, Тр. Траянов, Ян Малик

Състав на Нефтохимик: Ст. Колев, В. Хомей – ж.к., К. Велков (55′ – М. Ранджелович – ж.к.), Анг. Грънчов – ж.к., И. Малинов, Й. Йорданов, Ем. Манев (63′ – Ив. Вълчанов), Н. Дюлгеров – ж.к., М. Огнянов, Ст. Маламов (78′ – Л. Божинов), В. Христов

Резерви: Д. Николов, М. Ранджелович, Ж. Хаджиев, М. Орачев, Л. Божинов, Ив. Вълчанов, К. Хазуров