Черноморец не се затрудни с Бяла река

0
- -

Черноморец 1919 постигна поредна победа в „А” Областна футболна група. „Акулите” надиграха категорично гостуващия Бяла река, но успяха да отбележат само 2 попадения. През всички 90 минути играта се водеше единствено в половината на тима от Зайчар. И крайният успех с 2:0 обаче бе достатъчен, за да може предстоящият най-светъл християнски празник – Великден – да бъде посрещнат по-усмихнато от футболистите, треньорското, клубно ръководство и привържениците на „сините”.

Самият мач премина изцяло под диктовката на водения от Слави Костенски тим. Бургазлии натиснаха своя съперник още с началния съдийски сигнал и резултатът не закъсня. В 5-ата минута Евтим Димитров бе изведен сам срещу вратаря и с прецизен удар покрай него прати топката в мрежата за 1:0. До края на полувремето „акулите” се надпреварваха да изпускат и нов гол не падна. Втората част започна както първата – с гол за Черноморец. Талантът от „синята” школа Златин Узунов бе съборен в наказателното поле, за което елитният рефер Валентин Железов отсъди дузпа. От бялата точка, в 48-ата минута, опитният Тодор Стоев бе безапелационен за 2:0. Надмощието на домакините продължи, но заедно с това и пропуските. Гостите от своя страна имаха изгодна възможност да стигнат до почетно попадение, но пропуснаха. Така резултатът остана непроменен – 2:0 за Черноморец.

Състав на Черноморец: Я. Костадинов, П. Парушев, К. Велиев, Т. Стоев, Ив. Капитанов, Ил. Иванов, Евт. Димитров, Ж. Парушев,Ил. Русев, М. Ралев, П. Кънчев

Резерви: П. Александров, Д. Тодоров, Хр. Георгиев, Р. Стоянов, Д. Белчев, Р. Иванов, Зл. Узунов