Ботев победи 9 от Берое (ВИДЕО)

0
- -

Ботев (Пловдив) победи Берое в мач от XXIII кръг на Първа професионална лига. „Канарчетата“ се наложиха

[sociallocker id=5830]

като домакини в „Битката за Тракия“ с 2:0. За успехът им спомогна и факта, че половин час гостите играха с двама души по-малко, след червени картони на Пенев и Охене.

Карачанаков можеше да открие още в 3-ата минута, но изстрелът му фаул мина до гредата. 120 секунди по-късно Балтанов пропусна да се разпише от близко разстояние. Неделев опита да отбележи от далеч, но ударът му бе неточен. В 17-ата минута Ботев се възползва от груба грешка на Асен Георгиев и поведе. Виана нахлу в наказателното поле, след подаръка от Георгиев, като с прецизен удар откри резултата. Карачанаков можеше да изравни, но от удобна позиция стреля неточно. В 25-ата минута и напречната греда бе верен помощник на домакините, след бомбен изстрел на Мартин Райнов от около 25 метра. Мапуку също пропусна изгодна възможност за 1:1.

Втората част започна със слаб удар на Мапуку. Бризола пък стреля от границата на наказателното поле, но неточно. В 56-ата минута гостите останаха с човек по-малко, заради втори жълт и съответно червен картон на Веселин Пенев. Само 4 минути по-късно Охене извърши чутовна глупост. Той получи жълт картон, след което посегна на съдията. За това си провинение той видя моментално втория жълт и червен картон, оставяйки отбора си с 9 души на терена. Логично, с двама футболисти повече, Ботев осъществи натиск. В 73-ата минута Виана подаде към Балтанов, чийто удар срещна гредата. При добавката Крум Стоянов също не успя да се разпише. В даденото от съдията продължение, „канарчетата“ все пак успяха да стигнат до втори гол. Тодор Неделев намери чудесно Виана, който от близко оформи крайното 2:0.

Състав на Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Виктор Генев (53′- Кристиан Димитров), Лазар Марин, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола (72′ – Крум Стоянов), Тодор Неделев, Антонио Вутов (90′- Борис Тютюков), Фернандо Силва

Състав на Берое: Душан Перниш, Карлос Охене, Веселин Пенев, Венцислав Василев, Кохей Като, Асен Георгиев, Мартин Райнов, Пламен Тенев, Ерик Почански (64′ – Борислав Цонев), Антон Карачанаков (62′ – Атанас Зехиров), Жуниор Мапуку (81′ – Виле Салмикиви)