Бургазлийка грабна купата на турнира по фехтовка „Мастърс Варна 2017“

0
- -

Купата на турнира „Мастърс Варна 2017“ по фехтовка, една от най-добрите 8 в страната, грабна Кристина Миланова. Бургазлийката спечели златото до 13 години. Останалите състезатели на фехтовален клуб „Корсар“ също се представиха отлично.

Михаела Николова завоюва бронз при момичетата до 13 години, а нейната съотборничка Ана Кирова зае пето място.

На възраст до 15- години Габриела Захаринова се окичи със среброто, а Кристина Миланова зае трето място.

При момчетата до 11 години Виктор Китенов спечели среброто, Боян Иванов бронза, а петата позиция бе за Ертан Идриз.

При момичетата до 11 години Даниела Петкова зае трето място, Галатея Костадинова –пето, а Жаклин Македонова –осмо.

При момчетата до 13 години Александър Янев е на 5-то място. На същата позиция е и Георги Златаров , но при възраст до 15 години.

288 от най- добрите състезатели от цялата страна мериха сили в Юнашкия салон на Варна.

Благодарение на доброто си представяне Кристина Миланова и Виктор Китенов станаха носители и на Купа България. Виктор до 11 години, а Кристина до 15 години.

С това си представяне ,,Корсар‘‘ се затвърди като един от водещите клубове в страната благодарение на общите усилия на треньори и състезатели

Фехтовалната година ще приключи в Бургас с кръг от Европейската купа. Турнирът ще се проведе от 9-11 юни в зала ,,Бойчо Брънзов‘‘.