Левски обърна ЦСКА във волейболното дерби при дамите

0
- -

Женският волейболен тим на ЦСКА стартира участието си в плейофите на НВЛ с драматична петгеймова загуба от

[sociallocker id=5830]

Левски, съобщават от официалния сайт на „армейците“. Момичетата на Юлия Иванова стартираха изключително добре в мача и в първия гейм натрупаха сериозен аванс. Въпреки отпускането във втората част на гейма, частта бе затворена без проблеми на 20 точни. Във втория гейм събитията се развиха по сходен начин и армейките успяха да спечелят на 23 точки.  Голямата драма обаче тепърва предстоеше. Гостенките започнаха изключително мобилизирано третата част и след серия от обрати успяха да се върнат в мача, като спечелиха на 23 точки. Четвъртият гейм пък бе убедително спечелен от състезателките на Левски, които водеха в резултата през цялото време, и в крайна сметка след 16:25 двубоят стигна до тайбрейк. В него червените волейболиски вече нямаха достатъчно сили и отстъпиха с 6:15.

Следващият мач от серията е в събота, а при победа на ЦСКА ще се играе и трети мач в зала „Васил Симов“.