Локо (Пд) удари Ботев (Пд) и прегърна Купата на шампионите

0
- -

Локомотив набор 2006 взе Купата на шампионите в турнира под егидата на БФС, който се проведе на игрищата в двора на СУ „Св. Софроний Врачански“, съобщава официалният сайт на „смърфовете“. Момчетата на Тодор Костов триумфираха днес на финала след победа с 1:0 над Ботев (Пловдив). „Черно-белите“ доминираха през по-голямата част от срещата и заслужено се поздравиха с купата. Единствения гол вкара Мерджанов в 15-та минута, а на два пъти играчи в жълто-черно чистиха топката от голлинията на своята врата. След финала последва и официално награждаване, като освен купа, „смърфовете“ получиха топки и екипи. Всички футболисти на Локомотив отпразнуваха подобаващо спечеления трофей. Освен първото място, другият тим на „черно-белите“ в турнира зае трета позиция, като в спора за бронза пречупи Спартак (Пловдив) с 3:0. Така Локомотив записа две победи в последния ден на надпреварата.

Въпреки обедните победи и празненства, момчетата на Тодор Костов трябваше да се настроят за още един двубой – този с батковците от Брестник от първенството Футбол 9 за набор 2005. „Смърфовете“ отстъпиха с 2:1, като умората от турнира си каза думата, но „черно-белите“ не се отказаха и до последно търсеха изравнителното попадение.