Локо (Пд) четвърти след победа над Витоша (ВИДЕО)

0
- -

Локомотив (Пловдив) победи Витоша Бистрица с 3:1 в последния мач от 5-ия кръг на Първа лига. Със спечелените 3 точки, „смърфовете“ се изкачиха на четвърто място във временното класиране.

Локомотив поведе след само 180 секунди игра. Димо Бакалов изведе Дино Мартинович, който сам срещу Михаил Иванов не сгреши за 1:0. Гостите отговориха светкавично. В 9-ата минута, когато Стефан Христов от близко възстанови равенството. Пловдивчани отново успяха да поведат в 39-ата минута. Михаил Иванов не се намеси убедително при центриране в наказателното поле, топката попадна у Парвиз Умарбаев, който технично прехвърли вратаря за 2:1.

„Железничарите“ решиха крайния победите през втората част. В 66-ата минута Дани Кики се възползва от недобра намеса на Йордан Върбанов и от метър пред голлинията оформи крайното 3:1.