Най-после! Шведите преклониха глава пред Лъва (ВИДЕО)

0
- -

България би Швеция с 3:2 в квалификационна група „А“ за Мондиал 2018 в Русия.Това бе първа победа над шведската „стомана“ от 50 години насам.

В 16-ата минута Пламен Илиев бе страхотен. Той спаси дузпа на Форсберг, която бе отсъдена за нарушение на Костадинов, въпреки че играчите на България оспорваха това решение. Стражът бе блестящ и при добавката, когато парира удар Аугустинсон. Секунди по-късно Петър Хубчев бе изгонен от Паоло Талявенто заради оспорване на негово решение.

В 29-ата минута Лустиг изравни с глава слец центриране от корнер. Бранителят бе оставен непокрит в центъра на отбраната, като без проблем прати топката в мрежата на Илиев.

Бившият халф на Левски Георги Костадинов върна преднината на България в 33-ата минута. Той също се разписа с глава, засичайки центриране от фаул на Ивелин Попов.

Именно капитанът бе близо до трети гол. Играчът на Спартак (Москва) проби отляво, стреля силно, но Олсен изби. Това се случи в 40-ата минута. Четири минути след това Берг изравни с глава. Нападателят засече с глава центриране отдясно на Лустинг, като защитата на „трикольорите“ отново остави играча в жълто безпроблемно да насочи топката във вратата.

Второто полувреме започна с по-активна игра на скандинавците, които в рамките на две минути можеха да стигнат до пълен обрат, но Илиев бе на висота. Стражът първо изби в корнер бомбен удар на Форсберг от фаул на границата на наказателното поле. Това се случи в 56-ата минута, а в 59-ата минута вратарят вратарят боксира нов изстрел на Форсберг от 11 метра.
Играта се поуспокои до към 75-ата минута, през това време Тодор Неделев влезе на мястото на Георги Миланов, а Краев замени Станислав Манолев.

В 79-ата минута Чочев отне топката в центъра, пусна на Попов, който му върна пред наказателното поле. Халфът на Палермо не се поколеба и веднага стреля много точно в ъгъла на шведската врата, а ударът му не остави шансове за Олсен – 3:2.

Малко по-късно дебют за България направи Ивайло Димитров, който влезе на мястото на Ивелин Попов.

До края на срещата нашите успяха да задържат аванса си напълно заслужено стигнаха до успех с 3:2. „Трикольорите“ записаха четвърта победа от четири домакинства в тези световни квалификации.

България е на трето място в класирането с 12 точки, докато Швеция е пред нас с точка повече. На върха е Франция с 16.

На 3 септември България гостува на Холандия, а Швеция на Беларус.

България: 13. Илиев, 2. Попов, 3. Занев, 4. Чорбаджийски, 6. Славчев, 7. Костадинов, 10. Попов (к) (83-9.Димитров), 11. Манолев (75-12.Краев), 15. Божиков, 17. Миланов (61-8.Неделев), 18. Чочев
Селекционер: Петър Хубчев

Швеция: 1. Олсен, 2. Лустиг, 3. Линдельоф, 4. Гранквист (к), 6. Аугустинсон, 8. Екдал (70-7.Ларсон), 9. Берг, 10. Форсберг, 13. Йохансон (85-22.Арментерос), 20. Тойвонен, 21. Дурмаз (82-17.Клеасон)
Селекционер: Яне Андерсон

Снимка: LAP.bg