0
- -

Левски срещна много голяма съпротива от състава на Ботев Гълъбово и успя да го предолее с много усилия.

Двубоят между „сините“ и момчетата на Светослав Тодоров се игра на „Трейс Арена“ в Стара Загора.
Столичани имаха от начало инициативата, но без да създават голови положения. Боримиров и Вутов пробваха два далечни удара в първата половина на полувремето.

В 26-ата минута Гомес върна рисковано към Митрев, който със сетни усилия изби пред краката на нападател на Ботев.

Минути до края на първата част Левски не успя да стреля нито веднъж във вратата на Марин Орлинов.

На почивката Иван Горанов замени Мики Орачев, а Стефан Неделчев влезе на мястото на Илиян Капитанов.

В 47-ата минута Мапуку стреля с глава в аут от няколко метра. Яблонски също стреля лошо с глава в 53-ата минута. Тимът на Делио Роси продължава да играе на много ниски обороти.

Мапуку бе заменен от Буш в 64-ата минута. След 75-ата минута „сините“ вдигнаха оборотите, а в 79-ата минута Джерсон Кабрал дебютира за гостите.

Въпреки това двата отбора не създадоха положения до 90-ата минута, като срещата приключи 0:0 след 93 минути. В 97-ата минута Иван Цачев стреля изключително опасно, а Митрев само изгледа топката, която мина на сантиметри от горната греда.

Вутов стреля в аут в 104-ата минута от 18 метра.

Той обаче реши мача в 111 – та минута, когато успя да преодолее защитата на домакините и да отбележи гол. Гол, който се оказа безценен за сините, и който има даде възможност да се класират за следващия етап от турнира.

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО): Марин Орлинов, Антонио Георгиев, Димитър Трайков (79-Емилиян Зотев), Емил Колев, Иван Винков, Пламен Коларов, Станислав Катранков (64-Раджеб Халил), Цветелин Радев, Стоян Кижев, Илиян Капитанов (46-Стефан Неделчев), Иван Цачев

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Холмар Ейолфсон, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Мики Орачев (46-Иван Горанов), Антони Белмонт, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Алекс Боримиров (79-Джерсон Кабрал), Антонио Вутов, Жуниор Мапуку (65-Сержиу Буш)

СЪДИЯ: Станислав Тодоров