Несебър разгроми Левски (Карлово)

0
- -

Несебър разгроми като домакин Левски (Карлово) в мач от XXIV кръг на Втора лига. „Делините“ категорично надиграха своя и съвсем заслужено се наложиха с 4:0.

До средата на първото полувреме играта бе скучновата и равностойна. След това обаче, постепенно възпитаниците на Николай Русев поеха инициативата и натиснаха своя съперник. Това даде резултат минутка преди да изтече редовното време. Диян Молдованов с мощен изстрел от около 25 метра опъна мрежата на гостите за 1:0. Веднага след това Симеон Баев можеше да удвои, но успя да насочи топката.

През втората част Несебър тотално надигра своя опонент. Това се изрази в три безответни попадения, дело на Джунейт Яшар (56′), Иван Цачев (78′) и Нуретин Пюскюлю (90+3). 11 минути след подновяването на играта, след центриране отляво, топката рикошира и попадна в Яшар, който я заби в мрежата. Несебър владееше тотално положението, а атаките валяха една след друга. В 78-та минута Цачев отбеляза рядко красив гол. Той пое топката с гръб към вратата, но направи пирует и стреля диагонално в десния ъгъл на вратата на гостите. Топката влезе красиво в мрежата. В самия край на продължението Пюскюлю оформи крайното 4:0 и узакони напълно превъзходството на домакините. Мачът обаче беше изгледан от срамно малко публика. На централната ложа бяха 50 човека, а на трибуните за зрители нямаше повече от 20 места, заети от фенове…

Състав на Несебър: Ст. Бояджиев, Д. Молдованов, Н. Пюскюлю, Н. Костов, С. Баев, Г. Димов, Дж. Али, Дж. Яшар, Д. Бенчев, Н. Колев, Ж. Динев

Резерви: Р. Андонов, Ив. Цачев, Ер. Карадайъ, Н. Дамянов, Ст. Вълчев, Д. Стоянов, Ж. Пехливанов

Състав на Левски (Карлово): Ф. Мюмюнов, Б. Илиев, Я. Вълканов, П. Петров, Б. Бисеров, М. Здравчев, Ат. Куманов, Б. Пенев, Ст. Топов, К. Бонифаци, Анг. Здравчев

Резерви: Цв. Тодоров, Д. Вангелов, П. Тричков, Д. Цонков, М. Кисьов, П. Райков, Ст. Учиков