Несебър стъпи на върха с драматична победа

0
- -

Несебър се наложи като гост на Левски (Карлово), в мач от IX кръг на Втора професионална лига. „Делфините“ спечелиха изключително драматично с 3:2, като победното попадение падна в 90-ата минута. Трите точки пък изравниха морския тим на върха в класирането с ЦСКА-София 2 и Етър (Велико Търново).

Домакините успяха да поведат в резултата през първото полувреме, като първото полувреме приключи при

[sociallocker id=5830]

1:0 в тяхна полза. Само 10 минути след подновяването на играта, Иван Цачев изравни резултата. Четвърт час преди края пък Цветомир Цонков се разписа и осъществи пълен обрат. Почти веднага, обаче Левски стигна до ново равенство – 2:2. Драмата настъпи в последните секунди на мача, когато с втория си гол в мача Цветомир Цонков донесе победата на Несебър.

Състав на Левски (Карлово): П. Денчев, Я. Въканов, Ив. Ненов, Г. Иванов, Ат. Куманов, Цв. Павлов, Т. Стефанов, Ст. Учиков, Г. Стефанов, Исм. Рамадан, Хр. Янчев

Резерви: В. Кузманов, Ст. Топов, Ив. Аврамов, Ст. Маринов, Ат. Янев, П. Петров, Р. Апостолов

Състав на Несебър: Р. Андонов, Пл. Тенев, Д. Молдованов, Ив. Стоянов, Н. Костов, Г. Димов, Цв. Цонков, Ив. Цачев, Ст. Ангелов, Дж. Яшар, Ер. Карадайъ

Резерви: Н. Кръстев, Ст. Калев, Н. Пюскюлю, С. Баев, Г. Георгиев, Вл. Мирчев, Н. Дамянов