Нова издънка на Милан, освирквания на Сан Сиро

0
- -

Отборът на Милан прекъсна победната си серия в Лига Европа. „Росонерите“ не успяха да се разпишат за първи път през този сезон в турнира, като завършиха 0:0 с АЕК (Атина) на стадион „Сан Сиро“. Миланският гранд отново разочарова своите тифози, след като записа три поредни загуби в Серия „А“. Италианците бяха в серия от шест поредни победи в надпреварата, в които бяха отбелязали 18 попадения.

Герой за гостите се превърна вратарят Гианис Анестис, който второто полувреме спаси тима си от гол в няколко ситуации. Преди почивката нямаше никаква работа, тъй като домакините изиграха поредна слаба първа част.

Въпреки равенството „червено-черните“ останаха на върха в група „Д“ с актив от 7 точки. АЕК вече има пет точки, докато Риека след победата над Аустрия (Виена) в Австрия, записа първите си три точки.

Наставникът на италианците Винченцо Монтела бе направил четири промени от дербито с Интер, което тимът му загуби с 2:3. Лукас Билия, Франк Кесие, Фабио Борини и Алесио Романьоли бяха заменени от Давиде Калабрия, Хакан Чалханоглу, Патрик Кутроне и Мануел Локатели.

Още в 8-ата минута гол на Патрик Кутроне бе отменен поради засада. Домакините имаха проблеми да пробият защитата на гърците през първите 45 минути, а в 29-ата минута след грешка на Матео Мусакио, Джанлуиджи Донарума бе близо да си вкара автогол.