Победа с 3:2 и „златен гейм“ прати Марица в груповата фаза на Шампионската лига

0
- -

Марица успя да направи пробив във втория си сезон в Шампионската лига. Пловдивският тим продължава напред в най-престижния евротурнир – Шампионската лига, като ще играе в груповата фаза на надпреварата. Родните волейболистки, водени от Иван Петков победиха като гост Енисей (Красноярск) с 3:2 (20:25, 19:25, 25:22, 27:25, 15:12) и златен гейм, завършил 15:11 в мача-реванш в трети кръг. Това изпраща рускините срещу финландския Хемеенлина в Купата на CEV.

Двата отбора бяха равностойни през първите две части, но в ключовите моменти Енисей взе инициативата, повеждайки с 2:0.

В третия гейм волейболистките на Иван Петков доминираха и успяха да намалят пасива си при 2:1. Четвъртата част започна силно за маричанки, но впоследствие стана доста оспорвана и в крайна сметка мачът влезе в тайбрек.

Там българките бяха категорични и спечелиха срещата със стабилна преднина. В решаващия „златен гейм“ волейболистките на Марица запазиха темпото си от тайбрека и затвориха при 15:11.