Поморие сгази Левски (Карлово), но би минимално

0
- -

Поморие победи Левски (Карлово) в мач от XV кръг на Втора професионална лига. Двубоят на градския стадион в Поморие премина при тотална доминация на домакините. Куп пропуски, обаче запазиха интригата до 90-ата минута, когато Ахмед Ахмедов отбеляза за победното 1:0. Срещата започна с минута мълчание в памет на трагично загиналите в самолетна катастрофа футболисти на бразилския Чапекоензе, сред които и игралият в ЦСКА Фелипе Машадо.

Поморие натисна своя съперник още с началния съдийски сигнал. В 10-ата минута Христо Лемперов засече с глава центриране отдясно, но топката излезе в аут. Само 60 секунди по-късно Ахмед Ахмедов стреля от близко разстояние, но Денчев със страхотен рефлекс изби. Добавката на Кирил Георгиев също бе блокирана. До края на полувремето домакините увеличиха още повече надмощието си, но пропуски на Ахмедов и Георги Петков лишиха водения от Малин Орачев тим от заслужена преднина.

През втората част превъзходството на Поморие бе още по-осезаемо, но пък с по-малко чисти голови положения пред вратата на гостите. Иван Колев не успя да засече добре от отлична позиция. След центриране от корнер пък Мартин Василев засече с глава, но топката се отби в напречната греда. В 63-ата минута влезлият като резерва Илиян Шерденов получи травма и бе принудително заменен от Станислав Ганев. В 75-ата минута Мартин Василев отново засече с глава центриране от ъглов удар, но Петър Денчев изби под гредата си. В 86-ата минута Ахмед Ахмедов падна в наказателното поле на Левски. Вместо да отсъди дузпа, обаче главният съдия показа жълт картон за симулация на нападателя. В 88-ата минута, обаче Иван Колев бе бутнат в гръб от Георги Стефанов в наказателното поле и този път арбитърът отсъди 11-метров наказателен удар. Ударът от бялата точка на потърпевшия, обаче бе отразен от Петър Денчев. В първата минута на добавеното време Ахмед Ахмедов прехвърли блестящия в този мач Петър Денчев и донесе 3-те точки на Поморие

Състав на Поморие: Д. Илиев, Ахм. Ахмедов, Б. Расим, Г. Петков, Ив. Колев, К. Георгиев, М. Тевия, М. Василев, М. Коев, Сл. Шопов, Хр. Лемперов

Резерви: Д. Тодоров, Д. Стаматов, Ж. Илиев, Ил. Шерденов, Р. Петров, Ст. Жеков, Ст. Ганев

Състав на Левски (Карлово): П. Денчев, Г. Иванов, Я. Вълканов, Ив. Аврамов, Ат. Куманов, Цв. Павлов, П. Петров, Т. Стефанов, В. Тахчиев, Г. Стефанов, Исм. Рамадан

Резерви: В. Кузманов, Ст. Топов, Р. Апостолов, Хр. Янчев, Ст. Маринов, Ст. Учиков, Ил. Игнатидис