Поморие със зрелищно равенство срещу Черноморец (Балчик)

0
- -

Поморие не успя да победи Черноморец (Балчик), в контролна среща. Двата тима си поделиха по едно

[sociallocker id=5830]

полувреме, завършвайки при зрелищното 2:2. Двубоят се проведе на градския стадион в Поморие.

Първото полувреме изненадващо премина под диктовката на гостите. Те успяха да поведат още в 4-ата минута, когато точен бе Георги Димитров. В 38-ата Черноморец успя да удвои аванса си, след точен удар на Виктор Митев. 120 секунди по-късно Поморие можеше да намали. Колев бе фаулиран в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. Изстрелът от бялата точка на Христо Лемперов, обаче спасен.

През втората част отборът на Поморие излезе преобразен на терена и сериозно притисна своя съперник. След няколко пропуска, в 58-ата Илия Шерденов проби отдясно и центрира. Топката се отклони от защитник на гостите и спря в мрежата им за 1:2. Малко по-късно се стигна до неприятен инцидент. Слави Сталев падна на терена, при което извади своето рамо. Той бе изнесен на носилка, а след това и отведен с линейка. В 78-ата минута „сините“ стигнаха до равенство. Слави Шопов бе съборен в наказателното поле и Валентин Железов за втори път посочи бялата точка. Този път зад топката застана Милен Танев, който бе безгрешен – 2:2. До края на мача домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, но няколко пропуска ги лишиха от победата.

Състав на Поморие: Д. Тодоров, Д. Лозев, Г. Петков, М. Василев, Ант. Иванов, Р. Петров, Хр. Лемперов, Ст. Ганев, Ахм. Ахмедов, Ив. Колев, Ст. Дрянов

Резерви: Д. Илиев, М. Коев, Ст. Жеков, Сл. Шопов, Ж. Хаджиев, К. Георгиев, Ж. Илиев, Ил. Шерденов, М. Танев, Ст. Стаматов, Б. Расим