Славия удари Черно море в снега

0
- -

Славия спечели домакинството си с 2:0 срещу Черно море. Срещата се игра на стадион „Васил Левски“

Първото попадение в двубоя вкара новоизлюпеният национал Иван Минчев. Младият талант на Славия се разписа със страхотен удар в 45-ата минута.

В 83-ата пък Галин Иванов подпечата победата на Славия, след като сам намери Стефан Велев в наказателното поле отдясно, защитник не изби добре и топката пак стигна до Иванов, който от няколко метра фронтално срещу вратата нямаше как да сгреши.

Срещата започна добре за гостите от Варна, които имаха няколко шанса от свободни удари, но така и не се стигна до гол.

В 30-ата минута дойде първото по-чисто положение, когато Абуд Омар проби отляво и пусна топката в наказателното поле, но след кратко разбъркване защитник на Черно море изби топката.

Първото попадение в срещата падна в 45-ата минута, след като Иван Минчев вкара страхотен гол с левия крак.

Така „белите“ се оттеглиха на полувремето с преднина.

През второто полувреме едно от най-опасните положения за Черно море дойде в 54-ата минута, след като страхотен шут на Зехиров бе спасен от Стергиакис по впечатляващ начин.

Така се стигна до 83-ата минута, в която Славия реши двубоя след гол на Галин Иванов.

След тази победа отборът от „Овча Купел“ остава на точка зад днешния си съперник с 23 пункта, което им отрежда 8-мо място, а Черно море е 7-ми с актив от 24 точки.

Славия – Черно море 2:0
1:0 Иван Минчев (45), 2:0 Галин Иванов (83)