След резил с Верея, Йорданеску хвърли оставка (ВИДЕО)

0
- -

ЦСКА-София се издъни насред „Българска армия“, завършвайки 1:1 с Верея.  Резилът на „червените“ бе наблюдаван на живо от финансовия благодетел на тима Гриша Ганчев. Веднага след последния съдийски сигнал пък, наставникът на столичани хвърли оставка. Очаква се съвсем скоро да стане ясно името на новия старши треньор.

Двубоят започна ударно за домакините, които успяха да поведат след само 8 минути игра. Петрус Бумал се озова на стрелкова позиция и без никакво забавяне опъна мрежата на Караджов. След четвърт час игра мачът на практика можеше да приключи. Мощна тупалка на Рубен Пинто, обаче срещна напречната греда. Стражът на гостите пък трябваше да показва класа след изстрел на Густаво Кулма.

В началото на втората част Давид Симао се контузи и бе изведен от терена на носилка. Той бе заменен от завърналия се след изгнание капитан на ЦСКА Борис Галчев. Малко по-късно малко не достигна на Рубен Пинто да удвои аванса на домакините. Скоро след това положение пък португалецът получи травма и Йорданеску трябваше да извърши втора принудителна смяна. В 65-ата минута Верея шокира своите домакини. Момчил Цветанов се възползва от неубедителна изява на Георги Китанов и изравни резултата. До края на мача „армейците“ направиха няколко сериозни пропуска, а и Иван Караджов показа класа в няколко случая.

Състав на ЦСКА-СОФИЯ: Георги Китанов, Станислав Манолев, Александър Дюлгеров, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Петрус Бумал, Диого Виана, Арсенио Нунеш (66 – Милчо Ангелов), Рубен Нинто (65 – Кристиян Малинов), Давид Симао (50 – Борис Галчев), Густаво Кулма

Състав на ВЕРЕЯ: Караджов, Слаев, Хасани, Зафиров, Илиев, Ангелов, Цветанов (91 – Енчев), Елиаш (84 – Балде), Йорданов (57 – Педро Еуженио), Андонов, Сукуна