0
- -

Созопол разгроми Верея U19. В контролна среща, „небесносините“ се наложиха безпроблемно над своя

[sociallocker id=5830]

съперник с 5:0. Двубоят се проведе на градския стадион в Поморие. Той бе първи за възпитаниците на Румен Димов през 2017 година.

Първото полувреме се игра изцяло пред вратата на старозагорци. Куп пропуски обаче лишиха „небесносините“ от сериозна преднина в резултата. Възможност да се разпишат имаха Якуб Идризов, Живко Комелов, Георги Петров и Даниел Андреев. Ударите им обаче бяха или неточни, или пък вратарят на Верея се намесваше решително. Все пак, в 40-ата минута Созопол успя да отбележи. Борислав Борисов центрира отляво и новото попълнение Георги Петров с едно докосване насочи топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

През втората част превъзходството на Созопол бе още по-отчетливо. Още в 48-ата минута Стоян Мантаров центрира отляво и Деян Христов с глава удвои аванса на морския тим. Само 4 минути по-късно Мантаров изведе Мехмедали сам срещу вратаря и младокът направи резултата класически. В 61-ата минута друг от младите футболисти на Созопол – Христо Каймакански от чиста позиция увеличи на 4:0. Деян Христов с мощен удар пък разтресе напречната греда. Малко по-късно Терминатора бе фаулиран в наказателното поле, за което главният арбитър отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Станимир Митев, обаче беше отразен от вратаря на Верея. Буквално в последната секунда на мача, Мехмедали Мехмедали оформи крайното 5:0 за Созопол.

Състав на Созопол: П. Пацов, Анг. Делчев, М. Мустафа, Д. Андреев, Ив. Янчев, Як. Идризов, Кр. Пешов, Хр. Каймакански, Ж. Комелов, Г. Петров, Б. Борисов

Резерви: М. Сечков, Л. Илиев, Ил. Янев, Ж. Хаджиев, Ст. Митев, Ст. Мантаров, М. Мехмедали, Ст. Баев, Д. Христов, Аз. Азисов