ЦСКА смаза Левски, дерби нямаше след 2 гола до 6-ата минута (СНИМКИ+ВИДЕО)

0
- -

ЦСКА постигна разгромна победа над Левски. Дерби реално нямаше още след 6-ата минута на мача, когато „армейците“ вече водиха с 2:0. В крайна сметка възпитаниците на Стамен Белчев се наложиха с 3:0, като успехът им можеше да бъде и далеч по-убедителен. „Червените“ показаха убийствена ефективност, след като 3-те им гола паднаха от 4 точни удара. Макар по-слабо посетен от сблъсъка на 4 март, днешният мач събра около 15 хиляди зрители. Феновете на Левски бяха повече, но това е слаба утеха за „синя“ България, след разгромната загуба.

Двубоят започна с гол от съблекалнята за ЦСКА. След 66 секунди игра „сините“ направиха ужасяваща грешка в защита. Кулма се възползва, премина покрай Божидар Митрев и сервира топката на Давид Шимао. За последния на метър пред голлинията и на празна врата не остана нищо друго, освен да хвърли в екстаз „червените“ фенове. В 6-ата минута авансът на ЦСКА бе удвоен. Недялков центрира в наказателното поле, където Кирил Десподов пое и от вратарското поле прати топката за втори път във вратата на Митрев. При попадението останаха сериозни съмнения, че Десподов си пое топката с ръка. Първата заплаха за „армейците“ бе в 16-ата минута. Ударът на Сашо Александров обаче премина над вратата. Прострелно центриране в наказателното поле за малко да доведе трети гол за ЦСКА, но Лукин изби в корнер. До края на полувремето Левски пое инициативата. „Сините“ упражниха натиск, който обаче не доведе до сериозни опасности за Китанов и полувремето завърши с два гола аванс за възпитаниците на Стамен Белчев.

Втората част започна с фрапантен пропуск на Левски. Франсис Нар се освободи великолепно в наказателното поле от двама защитници на ЦСКА, но от чиста позиция стреля над вратата. Това се оказа фатално и в 53-ата минута „армейците“ нанесоха трети удар. Десподов центрира от фаул, а Каранга засече с глава за 0:3. В тези секунди пом.-треньорът на „червените“ Стефан Генов бе ударен и падна на земята, а по скулата му имаше кръв. „Сините“ поискаха дузпа за нарушение срещу Нар, но такава не бе отсъдена. Удар на Бурабия пък премина до лявата греда. Отново той стреля от фаул, но над вратата. Кулма можеше да направи резила на Левски тотален, но ударът му премина до дясната греда. В ответната атака пък Бурабия стреля стреля силно извън наказателното поле, но Китанов показа страхотен рефлекс и изби. Сукуна също имаше изгодна възможност, но стреля право в Китанов. Воле на Педро пък премина до дясната греда. Де Ноойер можеше да отбележи почетно попадение за Левски, но мощният му изстрел премина до дясната греда. В последната минута на даденото 4-минутно продължение напрежението ескалира и двата отбора се хванаха за гушите. В суматохата Кристиян Малинов удари без топка Роман Прохазка. Главният арбитър обаче показа червени картони и на двамата.

Състав на Левски: 21. Божидар Митрев, 15. Роман Прохазка, 2. Сърджан Лукин, 3. Димитър Пиргов, 25. Сашо Александров, 8. Джереми Де Ноойер – ж.к., 27. Мехди Бурабия – ж.к., 70. Георги Костадинов (46′ – 7. Франсис Нар), 99. Станислав Иванов (46′ – 17. Бабатунде Адениджи), 20. Антонио Аниете (66′- 26. Амаду Сукуна), 12. Божидар Краев

Резерви: 89. Николай Кръстев, 5. Александър Александров, 75. Алекс Боримиров, 18. Антон Огнянов, 7. Франсис Нар, 17. Бабатунде Адениджи, 26. Амаду Сукуна

Състав на ЦСКА: 12. Георги Китанов, 11. Станислав Манолев, 14. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Антон Недялков, 6. Рубен Пинто – ж.к., 17. Давид Шимао – ж.к. (75′ – 15. Кристиян Малинов), 19. Кирил Десподов – ж.к. (71′ – 7. Кевин Меркадо), 26. Густаво Кулма – ж.к., 10. Арсенио Нунеш (66′ – 21. Руи Педро), 9. Фернандо Каранга

Резерви: 30. Александър Конов, 23. Александър Дюлгеров, 28. Пламен Гълъбов, 15. Кристиян Малинов, 21. Руи Педро, 7. Кевин Меркадо, 8. Кевин Кубемба

Снимки: novsport.com