Черноморец удари Верея при U15

0
- -

Черноморец победи Верея (Стара Загора) в мач от XIV кръг на Елитната група U15. „Акулите“ се наложиха като домакини на своя съперник с 3:1. Срещата се проведе на първи помощен терена на ст. „Черноморец“.

Възпитаниците на Борис Борисов бяха по-добрият отбор през целия мач и можеха да се поздравят с далеч по-убедителен успех. Те поведоха в 15-ата минута с гол на Димитър Киров. До края на полувремето Христо Димов успя да удвои аванса на бургазлии. През втората част настъпи отпускане в редиците на „сините“, което доведе до гол за Верея за 2:1. До края на двубоя Черноморец отново натисна, но изстрели в гредите и няколко пропуска ги лишиха от възможността да предрешат по-рано победителя. Все пак, в последната минута Даниел Димитров се разписа, оформяйки крайното 3:1.

Със спечелените 3 точки, Черноморец вече има в актива си 19. По този начин акулите“ се придвижиха поне временно до 5-то място във временното класиране.