Юнайтед удари Реал с дузпи (ВИДЕО)

0
- -

Носителят на трофея в Лига Европа Манчестър Юнайтед се наложи с 3:2 след дузпи над победителя в Шампионската лига Реал Мадрид в двубой от турнира „Интернешънъл Чемпиънс къп“. Срещата се игра на ултрамодерния „Ливайс Стейдиъм“.

Манчестър поведе в продължението на първото полувреме след страхотен пробив на Марсиал, който буквално се подигра с „бялата“ отбрана. След това намери Лингард на далечната греда и за англичанина нямаше проблем да отклони на празна врата за 1:0. През второто полувреме Реал изравни от дузпа. Линдельоф фаулира Тео Ернандес в 68-ата минута, а Касемиро не сгреши от бялата точка.

След равенство в редовното време двата тима преминаха към изпълнението на дузпи. От пет изпълнени дузпи от Реал, единственият точен бе Луис Кесада. За Юнайтед вкараха двама – Мхитарян и Блинд.

Снимка: twitter.com/realmadrid