10 от Несебър удариха Витоша (ВИДЕО)

0
- -

Несебър победи Витоша (Бистрица) в мач от XIX кръг на Втора професионална лига. „Делфините“ показаха

[sociallocker id=5830]

характер и стигнаха до трите точки, въпреки че бяха останали с човек по-малко, заради червен картон на Диян Молдованов. 2 минути преди края на редовното време Симеон Баев се превърна в герой за тима на Николай Русев, отбелязвайки за крайното 1:0.

Първото полувреме премина при равностойна игра, като головите положения бяха сведени до минимум. В 5-ата минута Симеон Баев напредна отдясно и стреля, но в последния момент защитник на гостите протегна крак и изби в корнер. В 18-ата минута Четин Садула изпълни хубаво фаул, но топката премина до лявата сглобка на вратата на домакините. 60 секунди по-късно Ерай Карадайъ стреля от чиста позиция, но над вратата.

През втората част съперниците продължиха да водят здрава битка в центъра на терена. Четвърт час преди края на мача Христозов можеше да се разпише с глава. След центриране от корнер обаче той стреля от непосредствена близост високо над вратата. В 85-ата минута Диян Молдованов получи директен червен картон, след като главният арбитър Волен Чинков прецени, че е спрял непозволено откъсващия се Христов. Въпреки че останаха с човек по-малко, „делфините“ успяха да стигнат до победата с гол 120 секунди преди края на мача. След центриране в наказателното поле, топката стигна до Симеон Баев, който от непосредствена близост опъна мрежата на гостите. В последната минута на редовното време пък Даниел Стоянов можеше да удвои аванса на домакините, но пропусна сам срещу вратаря.

Състав на Несебър: Р. Андонов, Д. Молдованов, Ив. Стоянов, С. Баев, Г. Димов, Цв. Цонков, Дж. Али, Дж. Яшар, Ив. Цачев, Ер. Карадайъ, Ем. Ахмед

Резерви: Ст. Бояджиев, Н. Пюскюлю, Н. Дамянов, Ст. Вълчев, Д. Стоянов, Н. Колев, Ж. Пехливанов

Състав на Витоша: Хр. Василев, Анг. Стоянов, В. Бонев, Ив. Лазаров, Й. Върбанов, Кр. Узунов, Кр. Кочилов, Л. Котев, Н. Христозов, Ст. Христов, Ч. Садула

Резерви: Н. Радев, Г. Амзин, Д. Аризанов, Ем. Колев, М. Петров, От. Пол, Хр. Попадийн