10 „армейци“ удържаха Арда! Познат герой класира ЦСКА-София на 1/4-финал (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. На стадион „Българска армия“ „червените“ се наложиха над Арда с 2:0. „Червените“ удържаха преднината си, въпреки че над половин час играха с човек по-малко, след като Брадли Мазику получи червен картон.

След 120 секунди игра Георги Йомов отправи силен, но неточен удар извън наказателното поле.

В 7-ата минута Вилдсхут стреля слабо от наказателното поле. Караджов бе на път да улови топката, но Кайседо му влече грубо с бутонките в ръцете, след което вкара топката в мрежата. Попадението бе отменено, но санкция за нападателя не последва. На стража пък бе оказана медицинска помощ, след което продължи игра.

В 19-ата минута Арда по чудо не поведе. Спас Делев центрира от фал. Слободан Рубежич засече с глава пред вратарското поле, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

180 секунди по-късно ЦСКА-София откри резултата. След центриране от корнер на близка греда, Томас Лам продължи с глава. Жорди Кайседо също с глава засече от вратарското поле. Застаналият на голлинията Лъчезар Котев не успя да спре топката и тя спря в мрежата за 1:0.

В 36-ата минута ЦСКА-София удвои аванса си. Йомов бе изведен зад гърба на „синята“ отбрана, нахлу в наказателното поле и пусна успореден. Жорди Кайседо пък засече от 2-3 метра в празната вратата за 2:0.

В 51-ата минута Коконов стреля от дистанция. Евтимов първоначално изпусна топката, но след това успя да я улови, точно преди Тонислав Йорданов да направи добавка.

„Червените“ отговориха мигновено. В ответната атака Греъм Кери нанеси силен удар пред дъгата на наказателното поле. Иван Караджов обаче плонжира и изби в корнер отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В 54-ата минута Иван Коконов бе на път да се отскубне сам срещу вратаря. Той оабче препънат отзад от Брадли Мазику. За провинението си защитникът получи директен червен картон и ЦСКА-София остана с човек по-малко.

В 85-ата минута Спас Делев центрира от корнер, футболист на Арда продължи с глава. Греъм Кери игра с ръка и топката се насочи към вратата му, но Жорди Кайседо изби от голлинията. Гостите поискаха дузпа, но главният съдия Станимир Тренчев не отсъди такава.