10 „моряци“ изпуснаха дузпа и Септември (ВИДЕО)

0
- -

Септември (София) и Черно море не излъчиха победител в мач от IX кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ съперниците не стигнаха до гол, завършвайки 0:0. „Моряците“ могат да съжаляват, че не победиха. Въпреки че почти цяло второ полувреме играха с човек по-малко, те стигнаха до дузпа, която обаче пропуснаха, а не се възползваха и от други отлични ситуации.

След 120 секунди игра гостите имаха претенции за дузпа. Мартин Николов бе на път да сгреши фатално, след като позволи на Закария Беншаа да му отнеме в наказателното поле. След това защитникът използва ръцете си и офанзивният футболист падна на земята. Главният съдия обаче не посочи бялата точка, а отсъждането му остана непроменено и след разглеждане на положението с ВАР.

В 25-ата минута Симеон Александров отправи много силен изстрел извън наказателното поле. Дюлгеров обаче успя да избие отиващата под гредата му топка в корнер. След неговото изпълнение Асен Чандъров можеше да разпише, но футболист на гостите изчисти пред голлинията.

В 35-ата минута Черно море пропусна най-чистото положение до момента. Мади Кета и Матиас Курьор направиха отлично двойно в наказателното поле. Първият стреля по диагонала, но Димитър Шейтанов плонжира и някак успя да избие.

В 51-ата минута Черно море остана с човек по-малко. Закария Беншаа настъпи много неприятно Мартин Николов и след преглеждане на ситуацията с ВАР получи директен червен картон.

След час игра „моряците“ имаха страхотен шанс да поведат. Матиас Курьор изведе много елегантно в наказателното поле Мади Кета, който след съприкосновение с Иван Арсов падна на терена. Ситуацията бе дълго разглеждана с ВАР за евентуална засада на Курьор, но такава нямаше. Ударът от бялата точка на Кета, обаче отразен от Димитър Шейтанов и нулевото равенство се запази.

В 68-ата минута Черно море пропусна нова чудесна възможност. Мади Кета бе изведен сам срещу вратаря. Шейтанов обаче се справи и с този шут на съперника.

В 3-ата минута на даденото продължение пък Септември можеше да стигне до трите точки. Иван Арсов засече с глава центриране от корнер, но разтресе напречната греда. При добавката пък топката премина на сантиметри от дясната греда.

60 секунди по-късно пък Мартин Стоянов засече от точката за изпълнение на дузпа пас отдясно, но над вратата.