10 от Беласица спряха високолетящия Марек

0
chernomoretz marek (75)
- -

Беласица спря високолетящия Марек, а двата отбора завършиха 0:0 в югозападното дерби от петия кръг на Втора лига. Равенството е още по-голям успех за Бела, защото отборът игра с човек по-малко повече от 30 минути.

В 23-ата минута Запро Динев бе изведен очи в очи със стража на Марек, след което стреля, но в тялото на Константин Костадинов.

В 35-ата минута футболистите на Марек пропуснаха страхотна възможност да поведат в резултата. Александър Близнаков центрира в наказателното поле към непокрития Александър Башлиев, който от близка дистанция с глава не успя да прати топката в мрежата.

Марек можеше да поведе в резултата в 47-ата минута, когато Андон Гущеров получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Беласица в наказателното поле на домакините и стреля, но Кирил Георгиев спаси.

В 60-ата минута домакините останаха с 10 души на терена. Аспарух Шамкалов влезе изключително грубо в тялото на Александър Башлиев, а главният съдия Димо Димов показа напълно заслужен червен картон за футболиста на Беласица.

Куфре Ета отправи опасен удар в 69-ата минута, но Костадинов спаси.

В 84-ата минута Владимир Гогов игра с ръка в наказателното поле на Беласица, но съдията Димо Димов странно не свири дузпа за Марек, а подмина ситуацията.

В 88-ата минута Беласица можеше да стигне до победата. Пред Запро Динев се откри много добра възможност в наказателното поле на Марек, но той стреля встрани от левия страничен стълб на вратата на Костадинов.

Марек е втори във временното класиране с 11 точки, като няма допуснат гол от началото на сезона.