10 от Ботев Пловдив убиха мечтите на Левски и Станислав Генчев за титла

0
tribule
- -

Ботев Пловдив с човек по-малко спечели с минималното 1:0 дербито срещу Левски от 11-ия кръг на Първа лига. Победното попадение за „канарчетата“ отбеляза Вини Трибуле в 87-ата минута. „Жълто-черните“ играха с човек по-малко от 63-ата минута, когато с директен червен картон бе изгонен Йонас Там след намесата на ВАР.

Ботев Пловдив вкара гол в 9-ата минута, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено. Ивелин Попов отне топката от Карлос Охене, който имаше претенции за нарушение, капитанът на „канарчетата“ намери Кристиан Нвачукву, който центрира успоредно, а след рикошет в крака Келиан ван дер Каап, топката стигна до Вини Трибуле, който с глава отблизо прати топката в мрежата. След намесата на ВАР бе отбелязано, че има засада при подаването на Попов към Нвачукву.

В 16-ата минута Алдаир получи топката отдясно и центрира към Мустафа Сангаре в наказателното поле, нападателят се размина с топката и футболист на Ботев я прати на крака на Евертон Бала, който шутира, но след рикошет топката излезе в корнер. Последва заучено изпълнение от играчите на Левски, като Цунами нанесе удар от границата на наказателното поле, който също бе блокиран. Последва нов корнер, при който Майкон шутира великолепно към десния ъгъл, но Ханс Кристиян Бернат спаси.

В 21-вата минута Мустафа Сангаре си освободи пространство за удар и стреля мощно, но Бернат изби в корнер.

В 23-ата минута Душан Керкез бе принуден да замени Ехидже Укаки, който получи контузия, а на негово място се появи Никола Илиев.

В 26-ата минута Кристиан Нвачукву получи пас отляво, след което с външен фалц намери Вини Трибуле в наказателното поле, нападателят шутира, като бе блокиран, след рикошета топката се озова в краката на Никола Илиев, чийто шут също бе блокиран.

В 40-ата минута при още един корнер за Левски Цунами свали за Сангаре, който стреля към близкия ляв ъгъл, но Бернат изби в пореден ъглов удар.

Три минути след началото на втората част Вини Трибуле се освободи от опеката на Кристиан Димитров и нанесе удар от около 15-ина метра, който обаче премина високо над вратата на Матей Маркович.

В 53-ата минута Майкон проби добре и стигна до аутлинията, от която намери Алекс Колев, който продължи за Евертон Бала, той шутира, бе блокиран, Колев пробва добавка, но отбраната на Ботев Пловдив отново успя да се справи и изби.

В 63-ата минута Ботев Пловдив остана с човек по-малко. След разглеждане с ВАР Йонас Там бе изгонен с директен червен картон, след като спря неправомерно навлизащия на скорост Мустафа Сангаре, като естонецът бе последен в отбрана и закономерно бе изгонен. Това бе втори пореден червен картон за Там, като бе изгонен и срещу Арда в Кърджали. От последвалото изпълнение Кристиан Макун стреля директно, но уцели стената и се стигна до корнер, от който не последва друга опасност.

В 71-вата минута Цунами изведе Алдаир по десния фланг, португалецът стигна до аутлинията и центрира към наказателното поле, където Николай Минков не се намеси по най-добрия начин и прати топката на волето на Евертон Бала, който шутира, но бранител на Ботев изби.

Ботев Пловдив поведе в резултата в 87-ата минута. „Сините“ действаха много разконцентрирано и неточно. Марин Петков вместо да изчисти топката я нагласи на крака на Вини Трибуле, който бе с гръб към вратата на Левски. Трибуле веднага се обърна и с много мощен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Матей Маркович, който нямаше никакви шансове да се намеси.

„Сините“ опитаха мигновено да реагират, като в 89-ата минута Джавад Ел Джемили направи хубав пробив отляво, навлезе в наказателното поле и шутира, а след рикошет топката излезе в корнер, от който не последва опасност за „канарчетата“.

В шестата минута на добавеното време на мача Патрик-Габриел Галчев центрира от фал в наказателното поле на Ботев, където Алекс Колев стреля с глава, но неточно в аут.