10 от Несебър удариха Оборище

0
- -

Несебър победи Оборище в мач от VI кръг на Втора професионална лига. „Делфините“ съвсем заслужено стигнаха до трите точки, след успех с 2:1. Морският тим игра близо 15 минути с човек по-малко, след като Дженг Зиксянг получи червен картон. По този начин възпитаниците на Николай Жечев записаха втора победа в последните си три срещи, в които имат и едно равенство като гост на Ботев (Враца).

Първото полувреме премина при пълно надмощие на Несебър. След само 180 секунди игра домакините можеха да поведат. Иван Колев бе изведен в чиста позиция, но стреля до лявата греда. В 17-ата минута пък Оборище можеше да отбележи още с първото си по-сериозно положение. Карлос Филио излезе сам срещу вратаря, но Димитров с чудесен рефлекс запази нулевото равенство. В 19-ата минута Емануил Манев центрира в наказателното поле, Нуретин Пюскюлю игра с глава, но вратарят улови. 60 секунди по-късно, обаче „делфините“ поведоха. Стамен Ангелов засече с глава от близко центриране на Николай Костов, но Андонов изби. Топката обаче отиде към Иван Колев, който със странична ножица я прати в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0. След половин час игра Николай Костов центрира в наказателното поле, Стамен Ангелов засече с глава от непосредствена близост, но Майк Кръстев изби от голлинията.

Втората част започна с малко по-активна игра на гостите. Несебър обаче нанесе втори удар в 54-ата минута. Стамен Ангелов проби отляво, намери Николай Костов, който с плътен изстрел по диагонала удвои аванса на морския тим. В 70-ата минута Мартин Димитров с две чудесни намеси за няколко секунди запази аванса от два гола на своя отбор, като във втората ситуация закова топката на голлинията, след удар от 2-3 метра на Карлос Филио. Четвърт час преди края Фернандо Кавалканте с топовен изстрел извън наказателното поле намали изоставането на Оборище – 2:1. 120 секунди по-късно положението на Несебър се утежни, след като Дженг Зиксянг получи втори жълт и съответно червен картон. 2 минути преди края на редовното време Тонев можеше да изравни, но ударът му премина до сглобката.