2:0 е най-често срещаният резултат на Ботев (Вр) – Берое

0
stadion hristo botev
- -

Любопитни факти от домакинските мачове на Ботев Враца срещу Берое за първенство, представени от „Тема спорт“.

Равносметката от последните 10 мача във Враца е: 5 победи за домакините, 2 равенства и 3 успеха за беройци.

Най-често срещаните резултати на двубоите във Враца са 2:0 – 9 пъти (8 за Ботев и 1 за Берое), 1:0 – 6 пъти (5 за врачани и 1 за заралии), 2:1 – 5 пъти (3 за Ботев и
2 за Берое) и 0:0 – 3 пъти.

За Ботев най-много голове, 6, е отбелязал Цв. Данов. Следват: 5 – Евл. Йорданов и Ил. Драгомиров.

За Берое най-резултатни във Враца са били: 3 гола – М. Камбуров, 2 – П. Жеков, Хр. Тодоров, П. Петков и М. Кашмер.

Крило на Берое влезе в историята на българския футбол

В полза на Ботев са отсъдени 9 дузпи, като 6 са реализирани, а 3 са пропуснати от Cт. Кошев.

За Берое са отсъдени 4 дузпи, като две са реализирани от М. Камбуров, една от Cт. Бончев и една е пропусната от голмайстора П. Петков.

Хеттрик за домакините са записвали: Ил. Драгомиров и Цв. Данов.

Автогол в полза на Ботев си отбеляза защитникът на Берое – Вл. Зафиров.

Най-резултатният двубой във Враца е победата на Ботев с 4:2 на 30 юни 1968 година.

Две са най-изразителните победи на Ботев с 3:0 през 1975 и 1986 година.

През първите полувремена са отбелязани 34 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 39 гола.

Автори на най-бързите голове в 3-тата минута са състезателите на Ботев: Ил. Драгомиров, Ив. Горанов и Вен. Тошков.

Един чужденец е вкарал гол за Ботев – Дориан Бабунски.

Двама чужденци са реализирали голове за Берое: П. Еуженио и Р. Бригидо.

През август двата съперника са играли за първенство във Враца един път, като домакините бият с 2:1.

В 3-ти кръг Ботев и Берое не са играли за първенство на стадион „Христо Ботев“.