3 от 3 за Витоша Бистрица! Тигрите пак оцеляха на бараж и ще играят в Първа лига!

0
vitosha
- -

Отборите на Витоша (Бистрица) и Монтана завършиха при резултат 3:0 в баража, който определи последния участник в Първа лига през следващия сезон. Григор Долапчиев изведе Витоша напред в резултата в 52-ата минута с красив ножичен удар. В 90-ата Емил Гъргоров удвои. Вчера Арда (Кърджали) драматично се наложи с 1:0 над Септември (София) и за първи път в историята си ще играе в елитната дивизия. Днешният двубой също се очаква да е много равностоен, а букмейкърите дават известно предимство на „тигрите“, които преди година отново бяха на бараж и се справиха с Локомотив (София) след дузпи.Първите десет минути на срещата не предложиха нищо интересно пред двете врати, като отборите трудно достигаха до положения. В 16-ата минута опасен удар на Ивайло Лазаров от воле намери тялото на защитник в бяло. Символичните домакини имаха претенции за неотсъдена дузпа, но главният съдия Николай Йорданов посочи ъгловото флагче.
В 23-ата минута Тони Тасев проби по десния фланг и центрира меко в наказателното поле, където Николай Цветков стреля с глава, но в аут. В 38-ата минута добра намеса на Димитър Илиев предотврати гол във вратата на Монтана. Защитникът изчисти топката на метри от голлинията.Второто полувреме започна с пробив на Четин Садула по левия фланг, а минута по-късно и с удар на капитана на Витоша над вратата. В 52-ата минута Григор Долапчиев изведе Витоша напред в резултата с красив гол след акробатичен удар. Нападателят засече меко центриране на Стефан Христов, като попадението му бе доста красиво.
В 73-ата минута шут на Емил Гъргоров от далечна дистанция попадна право в ръцете на вратаря Ивайло Василев. В рамките на две минути Монтана отправи два удара към вратата на Витоша. Първо Николай Цветков изскочи зад гърба на защитата на Витоша, но стреля в аут. Веднага след това Сергей Георгиев намери топката от движение, но тя попадна в ръцете на Християн Василев.В 83-ата минута Гъргоров нацели страничната греда. Опитният нападател получи добро подаване в наказателното поле от Стефан Христов, успя да се обърне и стреля, но нямаше късмет. В 88-ата минута Гъргоров направи нов пропуск. Нападателят бе изведен очи в очи срещу вратаря, но стреля право в него. Две минути по-късно стражът на Монтана направи сериозна грешка, след като увисна във въздуха. Ивайло Василев даде възможност на Емил Гъргоров да получи топката на празна врата и да вкара. А в добавеното време Бадема вкара и втория си гол в мача и оформи класиката за тигрите.