Дончич класира Реал Мадрид в Белград (ВИДЕО)

0
Real Madrid basket
- -

Лука Дончич поведе отново Реал Мадрид, и след няколко по-колебливи мача след контузията си, отново бе най-добър за тима си за победата с 89-82 над Панатинайкос. Успехът в Мач №4 означаваше и 3-1 в серията за Реал, с което испанците си осигуриха последното място на Финалната четворка в Белград.

Реал водеше от началото до края, като прекалената самоувереност за малко да изиграе шега на домакините в края, но все пак те устискаха подема на Панатинайкос. Невероятен процент на стрелба за 2 точки през първото полувреме – само един изпуснат от 16 шута – даде преднина от 16 точки на почивката за Реал. След третата четвърт мадридчани вече водеха с 18, като всичко изглеждаше приключило.Серия от 10-0 за ПАО и четири минути без кош за Реал обаче върна интригата. С четири минути до края, разликата падна до пет точки, а с пет поредни точки на Ник Калатес, и оставащи 60 секунди, пасивът бе само три – 85-82. В този момент обаче и Лука Дончич закова тройка, за да вдигне Мадрид на крака, а Серхио Люл от наказателната линия оформи финалното 89-82. Дончич завърши със 17 точки, още четирима играчи на Реал записаха двуцифрен актив, а всеки, появил се на терена, се разписа в коша на ПАО.Крис Сингълтън реализира 21 за гръцкия тим, Майк Джеймс и Ник Калатес добавиха по 18.