Левски спечели турнира „Децата и футболът“ в Пазарджик

0
640 169567
- -

За втора поредна година отборът на Левски (Паталеница) спечели турнира от националната програма „Децата и футболът“ в Пазарджик.

8 отбора от Пазарджишка област на възраст до 13 години взеха участие в 13-тото издание на състезанието, проведено на градския стадион „Георги Бенковски“ в областния център.

В спора за първото място паталенчани разбиха със 7:0 дебютантите от Спортното училище и грабнаха купата „Децата и футболът”. За Паталеница заминаха и 4 от индивидуалните награди.

В малкия финал Хебър надигра Оборище (Панагюрище) с 5:3, а победителят от 2016-та година ДФК Орлета остана 5-ти, след като се наложи над Свобода(Пещера) с 10:0 в спора за 5-6 място.

Последните две места – 7-мо и 8-мо заеха съответно Батак и Марица(Белово).

При официалното награждаване всеки от 8-те участващи тима получи футболен екип, две топки и флагче.

Организаторите бяха предвидили и 9 индивидуални награди за най-добрите играчи, осигурени от генералния спонсор на Националната програма „Децата и футболът“ Кока-кола.

Те бяха връчени от кметът на Община Пазарджик Тодор Попов, шефът на ОС на БФС Спас Иванов, генсека на АБФ Георги Бойчев, представители на ръководството на местната футболна централа и футболни ветерани.