1
ludogorets levski 6
Снимка: lap.bg
- -

Левски завърши наравно с Лудогорец в Разград и е все по-близо до третото място, което дава шанс за участие в Лига Европа. Столичани стигнаха до 2:2, след като на два пъти изоставаха в резултата.

Още във втората минута минута Аймен Белаид удари гредата на Митрев, след като се опита да избие изстрел на Вандерсон. Две минути по-късно Яблонски фаулира Натанел в наказателното поле, а Клаудиу Кешерю беше точен със своя 26-и гол за сезона.

Гостите, които играят в жълто, пропиляха за завършат две-три контраатаки, докато домакините също атакуваха опасно.

В 24-ата минута Натанел стреля слабо, а Божидар Митрев направи поредната си грешка тази пролет, като изпусна топката, която беше вкарана от Кешерю. Реферът Георги Кабаков обаче отсъди нарушение срещу вратаря, което беше доста спорно.

Станислав Костов имаше два удара, които обаче не заструдниха домакините. Последните минути до края на първата част липсваха положения.
На почивката бяха наградени най-талантливите юноши от школата на Лудогорец, както и тимът до 19 години, който вчера стана официално шампион на България, а днес получи своята титла.

Хубава атака завърши с лош удар на Кампаняро в началото на второто полувреме, а след него и Мисиджан пропусна страхотна възможност, стреляйки в аут след отлично подаване на Марселиньо.

Ривалдиньо замени Костов, а Роман Прохазка стреля покрай гредата на Броун в 59-ата минута.

В 73-та минута след една много добра комбинация между Ривалдиньо, Обертан и Прохазка последния изравни. Малко по-късно обаче Обертан напусна и бе сменен от Паулиньо. Гостите продължиха да опитват да стигнат до гола и бяха по-активният отбор на терена.

В 84-та минута обаче Белаид си вкара автогол, с което затвърди мнението, че е една от дупките в зимната селекция.

4 минути по-късно обаче Кабрал изравни.