Марек нанесе първа загуба на Добруджа

0
44455892 321097628677374 3431296913767399424 n1 620x264 1
- -

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записаха втора драматична победа в Суперлигата в България, след като се наложиха като домакини над Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (25:17, 27:29, 25:23, 23:25, 15:13) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер.

Така дупничани нанесоха първа загуба на Добруджа и са на 6-о място във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 4 точки. Добричлии пък са втори също с 2 победи и 1 загуба, но с 6 точки. В следващия 4-и кръг Марек приема новака Дунав (Русе), а Добруджа е домакин на вицешампиона Монтана. Срещите са в петък (9 ноември) от 18,15 часа и събота (10 ноември) от 18,00 часа.

Домакините от Марек тръгнаха ударно в първия гейм на срещата, вземайки преднина от няколко точки. Предимството на дупничани се запази до края и те поведоха с 1:0 след 25:17. Втората част бе доста оспорвана, като добричлии поеха инициативата, след което Марек изравни. Ситуацията се повтори още няколко пъти, но в крайна сметка Добруджа изравни геймовете след оспорвано 29:27. Ролите в следващите части отново се размениха и двата тима вкараха срещата в тайбрек. В четвъртия гейм при 21:18 за домакините две груби грешки на реферите ,наклониха сериозно везните за Добруджа. Спокойно дори може да се каже, че реферите го подариха на гостите.
Там играта бе точка за точка, борбата бе за всяка топка, но домакините от Марек се оказаха по-издръжливи и измъкнах победата след 15:13 и 3:2.

Над всички за Марек бе Ивес Мутабази с 29 точки (6 блока!, 3 аса) за победата. За тима на Добруджа Велизар Чернокожев и украинският посрещач Игор Антонюк приключиха с по 23 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.