Голова фиеста: МФК Нефтохимик би в мач с 19 попадения

0
- -

В истинска голова фиеста се превърна двубоят на МФК Нефтохимик от отложения XII кръг на Националната

[sociallocker id=5830]

лига Футзал. „Шейховете“ бяха замесени в мач, приключил с общо 19 гола. В крайна сметка бургазлии се наложиха над Баба Марта с 13:6.

„Нафтата“ поведе в 3-тата минута с гол на Георги Тузаков, но само 2 по-късно Георги Попов изравни. В същата минута Юлиян Николов отново даде аванс на „зелените“, но Васил Петров направи 2:2 в ответната атака. Нефтохимик успя да се откъсне напред в резултата с 5:2, след два точни изстрела на Тузаков и един на Ценов. За една минута Диян Моллов и Христо Жейнов върнаха интригата в мача, намалявайки изоставането на Баба Марта до 4:5. Георги Тузаков обаче отбеляза нови 2 попадения за 7:4, при какъвто резултат свърши първата част.

„Червено-белите“ намалиха изоставането си в началото на втората част чрез Моллов. Латин Венков и Марин Ценов обаче отново увеличиха аванса на Нефтохимик до 9:5, преди Цветомир Димитров да вкара шесто попадение за Баба Марта. До края на срещата Ценов оформи своя хеттрик, Тузаков заби шестия си гол в двубоя, а Симеон Христов и Георги Праматаров също записаха имената си сред голмайсторите, оформаяйки крайното 13:6.