Поморие с класика срещу Карнобат

0
- -

Поморие победи Карнобат в мач от турнира Pomorie cup. Възпитаниците на Малин Орачев надиграха

[sociallocker id=5830]

напълно своя съперник и заслужено се поздравиха с класически успех с 3:0. Той можеше да бъде и далеч по-изразителен, ако не бяха куп пропуски пред вратата на гостите.

След равностойни първи минути, Поморие постепенно овладя инициативата и откри резултата в 28-ата минута. Милен Танев проби отляво и пусна успореден пас на голлинията към Ахмед Ахмедов, който от близко разстояние засече за 1:0. До края на полувремето двата тима си размениха по един фрапантен пропуск. Първо голмайсторът за Поморие от два-три метра прати топката над напречната греда. След центриране от корнер пък, Петър Колев от непосредствена близост също стреля над вратата.

Втората част започна вихрено за Поморие, които за първите 5 минути отбеляза два гола и изпуснаха още толкова. В 48-ата минута Ахмедов подаде на празна врата на Дрянов, който удвои аванса на своя отбор. Последваха пропуски на Бекир Расим и Дрянов, преди Ростислав Петров в 50-ата минута с техничен прехвърлящ удар да направи резултата класически. Веднага след това Ахмедов можеше да вкара и четвърто попадение, но вратарят Роман Васенев изби топката от голлинията. При добавката пък Милен Танев от стреля в стража. До края на мача пропуски на Кирил Георгиев и Илиян Шерденов лишиха Поморие от още по-изразителна победа.

Състав на Поморие: Д. Илиев, Ж. Илиев, М. Василев, Ст. Жеков, М. Коев, Ж. Хаджиев, Р. Петров, Ст. Дрянов, Б. Расим, М. Танев, Ахм. Ахмедов

Резерви: Д. Тодоров, Сл. Шопов, Д. Лозев, Хр. Лемперов, Ил. Шерденов, Г. Петков, Ст. Ганев, К. Георгиев, Ив. Колев

Състав на Карнобат: Хр. Славов, Д. Лефтеров, Тр. Момчилов, Пл. Димитров, Д. Попов, Ж. Димов, М. Иванов, Г. Калоянов, Д. Петров, Я. Николов, П. Колев

Резерви: Р. Васенев, М. Митев, Ив. Стойчев, Г. Ненчев, Т. Няголов, Г. Бинев, Ал. Хардалов, Р. Нейков, Яс. Тузаков, Ив. Касамарков