Черно море сложи тройка на Септември насред София

0
- -

Юношите старша възраст на Черно море постигнаха победа с 3:0 при гостуването си на Септември в София в мач от 5-ия кръг на Елитната група до 19 години.

“Моряците”, водени от Мартин Христов, стартираха мощно двубоя и още в 30-ата секунда Мартин Милушев се озова сам срещу вратаря на домакините, но не успя да реализира. Веднага след това Милушев свали топката в наказателното поле към Павел Георгиев, който откри резултата след само минута игра. В 15-ата Денислав Ангелов, който отново направи силен мач за варненци, пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка. До края на първата част варненци създадоха още няколко добри ситуации за втори гол, но пропуски направиха Радослав Златев и Денислав Ангелов.

В 55-ата минута Денислав Ангелов проби мощно в половината на столичани и пусна пас към Радослав Златев, който вкара за 2:0. Само 10 минути по-късно след центриране от корнер Калин Георгиев с крак оформи крайния резултат – 3:0. Варненци имаха още възможности пред вратата на Септември, но не можаха да ги реализират.

В следващия кръг Черно море приема Левски на стадион “Корабостроител” във Варна. Мачът е на 14 септември, събота, от 17:00 часа.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков, Даниел Стоянов, Росен Стефанов, Мердин Адем, Калин Георгиев (75-Димитър Ралчев), Павел Георгиев, Радослав Златев (70-Балю Балев), Кристиан Парашкевов (68-Емре Тефък), Мартин Милушев (70-Светослав Николов), Денислав Ангелов.