Шампионите стават Непробиваемите

0
- -

Под ръководството на Станислав Генчев, Лудогорец вече 10 мача няма поражение. Той пое тима след освобождаването на Стойчо Стоев на 25 август. Дебютът му бе 4 дни по-късно – при 2:2 срещу Марибор в Словения, пише „Тема спорт“. С този двубой разградчани си осигуриха влизане в групите на Лига Европа. А в следващите 9 те неизменно побеждават.

В първенството орлите все още не са допуснали гол при Генчев. В шест срещи при младия наставник, както и в една – 0:0 срещу Славия, при Стоев. Така тимът изравни върховото си постижение в елита. То бе от миналия сезон – тогава между 3 март и 7 април орлите също не извадиха топката от мрежата си.

Последният, който им вкара гол, бе Родриго от Черно море. Това се случи на 18 август на „Тича“, среща, която разградчани спечелиха с 2:1. Бразилецът вкара в 28-ата минута. От тогава Пламен Илиев и колегата му Ренан дос Сантос не са получавали
попадение 692 минути – 11 часа и 32 минути. Затова и са на път да си заслужат прякора Непробиваемите.

В следващия 14-и кръг Лудогорец гостува на новака в елита Царско село. Мачът е на 29 октомври, вторник, от 18:30 часа.