Терзиев сменя Балтанов, Димитър Тонев пак титуляр

0
radoslav terziev
- -

Радослав Терзиев ще смени наказания капитан на Ботев Пловдив Лъчезар Балтанов за предстоящото гостуване на Дунав в Русе. Мачът е в сряда (6 ноември) от 13:00 часа, пише „Тема спорт“. Балтанов получи пети жълт картон при равенството с Арда и бе санкциониран вчера за 1 среща. Пред старши треньора Ферарио Спасов няма кой знае какъв избор и логично Терзиев ще получи шанс за изява. Напоследък той остава резерва.

В трети пореден двубой младото крило на канарчетата Димитър Тонев (18 г.) ще започне сред титулярите. Феро заложи на младока срещу Лудогорец и Арда, като той оправда доверието и записа силни изяви с жълтия екип.

Това е поредният футболист от Академията на Ботев Пловдив, който получава кредит на доверие и го оправдава. Друг от талантите – 17-го-дишният Атанас Стоименов, почти сигурно отново ще се появи на терена през второто полувреме, както срещу кърджалийци, когато записа дебютни 10 минути. Спасов похвали и двамата след срещата с Арда.