Барселона отнесе тройка от Леванте

0
denis suarez luis suarez
- -

Барселона допусна трета загуба от началото на сезона в Ла Лига, след като загуби с 1:3 при гостуването си на Леванте от 12-ия кръг на испанския шампионат.

Барселона поведе в резултата в 38-ата минута, след като Меси реализира дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Нелсон Семедо.

Първата неприятна новина за каталунците дойде в 41-ата минута, когато Луис Суарес получи контузия и бе принудително заменен от Карлес Перес.

Меси бе много близо и до втори гол в края на полувремето.

Леванте изравни в 61-ата минута, когато топката стигна до връхлитащия Хосе Кампаня, който от около точката на дузпата вкара фронтално срещу Марк-Андре тер Стеген.

Само 2 минути по-късно Борха Майорал направи обрата пълен с чудесно изпълнение от границата на наказателното поле.

В 68-ата пък Неманя Радоя реализира третия гол. Той се възползва от една избита топка в наказателното поле и веднага я отправи към вратата, там имаше рикошет в купа от играчи и топката влезе в мрежата.

Малко след това Меси реализира, но след консултация с VAR главният съдия отмени попадението заради засада.

До края каталунците така и не вкараха ново попадение и така допуснаха първа загуба от 21 септември насам.