Ботев продължава да ниже победи! Нередовен гол и червен картон за Феро (ВИДЕО)

0
- -

Ботев (Пловдив) победи като домакин Етър. В последен мач от XVII кръг на efbet Лига, „канарчетата“ се наложиха с 2:0. Това бе трети пореден успех за тях под ръководството на Ферарио Спасов, след тези над Дунав и Левски.

Ботев поведе в 48-ата минута. Тодор Неделев центрира остро отляво, Иван Иванов не успя да избие добре, като прати топката направо на крака на Лъчезар Балтанов. Капитанът на „канарчетата“ пък я забоде в мрежата за 1:0.

В 53-ата минута Шопов стреля от дистанция, но Христо Иванов улови без проблеми насочената към долния му ляв ъгъл топка.

В 74-ата минута Станоев стреля мощно от дистанция, но Георгиев улови без особени проблеми. В ответната атака пък Ботев можеше да сложи точка на спора. Неделев изведе сам срещу вратаря Антонио Вутов. Последният стреля по диагонала, но на сантиметри в аут.

180 секунди по-късно, „канарчетата“ все пак стигнаха до второ попадение. След остро центриране отдясно, Иван Иванов за малко да си вкара автогол, но топката „облиза“ лявата греда и излезе в корнер. След неговото изпълнение, Пиргов отклони с глава към Балтанов, който отклони от непосредствена близост към мрежата, но Христо Иванов изби около голлинията. Първоначално гол не бе отсъден. Това предизвика остра реакция от страна на домакините. В крайна сметка, след консултация със страничния съдия Петър Джугански, главният показа центъра. Телевизионните повторения обаче ясно показаха две неща. Първо, топката преминава с целия си обем голлинията. И второ, Лъчезар Балтанов е в засада при паса на Пиргов към него, така че в ситуацията голът трябваше да бъде отменен. Заради протестите си пък Ферарио Спасов получи червен картон.

В 89-ата минута Ботев направи нов невероятен пропуск. Иван Иванов не успя да овладее на границата на вратарското поле. Антонио Вутов отне топката и стреля, но над напречната греда.