Хебър пречупи Септември в Симитли

0
- -

Хебър (Пазарджик) спечели с 3:2 гостуването си на Септември (Симитли) в среща от 7-ия кръг на родната ни Втора лига. Това бе и първа загуба за Септември у дома след три поредни победи.

В герой за тима на Николай Митов се превърна централният нападател Живко Петков, който се отчете с две попадения в мрежата на домакините. Руслан Иванов откри резултата от дузпа в 25-ата минута, но скоро след това Христо Младенов от Сепетември си вкара автогол след рикошет за 1:1.

В началото на втората част Живко Петков отново изведе гостуващия състав напред – 2:1 за Хебър,след като вкара отблизо. Последва изравняване, дошло след удар на Ивайло Михайлов в 74-та минута. Домакините изпуснаха две стопроцентови положения, а и вратаря Любенов отрази по невероятен начин удар на Китан Василев с глава. А гостите удари греда,отново чрез Живко Петков.Така се стигна до 87-ата минута, когато Петков донесе трите точки на гостите от Пазраджик.