България U21 изпусна Полша и ще гледа европейското по телевизията

0
- -

България завърши 1:1 при визитата на Полша от група 5 на Евроквалификациите. По този начин воденият от Александър Димитров отбор се сбогува с шансовете си за класиране на Европейското първенство. България все още има шанс за второто място в групата, но отборът вече няма никакви шансове да попадне в топ 5 на най-добрите втори отбори от всички групи.

Георги Русев получи контузия в самото началото на мача и бе сменен от Здравко Димитров в 7-ата минута.

Българският национален отбор стоеше по-добре на терена през първото полувреме. Много добро впечатление с изявите си оставиха Доминик Янков, Илия Юруков и Здравко Димитров.

България поведе в резултата в 41-ата минута, Здравко Димитров проби по страхотен начин по левия фланг. После, крилото на Левски влезе и в наказателното поле, направи няколко финта, но се озовал пред дъгата на наказателното поле на Полша. С много хубав удар той вкара топката във вратата на Грабара.

В 58-ата минута Здравко Димитров получи топката от Валентин Антов, финтира футболист на поляците и стреля към вратата от границата на наказателното поле, но Грабара спаси с една ръка.

В 67-ата минута Полша изравни резултата. След центриране от корнер Кимала нацели напречната греда, след което Бартош Бида бе точен от близо при добавката.

След това равенство Полша запазва второто място със 17 точки, а България е трети с 15 точки.

В последните мачове Полша е домакин на Латвия, а България е домакин на Естония.

Полша U21: 1. Грабара, 4. Рослек, 5. Кивиор, 6. Пухач, 7. Камински, 9. Климала, 13. Пионтковски, 14. Листковски, 17. Богуш, 18. Слиш, 19. Фила

България U21: 1. Даниел Наумов (к), 6. Виктор Попов, 2. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 4. Ангел Лясков, 8. Илия Юруков (77′ 22. Илиан Илиев), 16. Валентин Антов (86′ 14. Асен Чандъров), 10. Станислав Иванов, 20. Доминик Янков (86′ 9. Тонислав Йорданов), 13. Георги Русев (7′ – 11. Здравко Димитров), 17. Калоян Кръстев