Робърта над 13 часа без гол! Левски не е печелил мач от губеща позиция този сезон

0
- -

Найджъл Робърта все още не е вкарал гол този сезон. В 8 мача той е престоял на терена общо 592 минути – това са 9 часа и 52 минути! През миналия сезон в първите си 8 шампионатни срещи за сините той бе реализирал 6 гола.

За последно Найджъл Робърта вкара на 28 юни тази година. Тогава в двубой от 28-ия кръг той реализира 2 гола за победата с 2:1 над Берое. Второто му попадение падна в 72-ата минута. До края на онази кампания престоя на терена още 198 минути, а като добавим и 592 от тази, ще видим, че не е вкарвал вече 790 минути – 13 часа и 10 минути, изчислява „Тема спорт“.

В Разград Левски допусна третата си поредна загуба в първенството – 0:1 Лудогорец, 1:2 от Черно море и 0:1 от Славия. Сините завършиха с идентична серия миналото първенство – 1:2 от Славия, 1:3 от Лудогорец и 1:2 от Локомотив Пловдив.

Легенда на Левски посочи основния проблем и отсече: Стоянович е правилният човек!

Левски допусна четвърта поредна загуба от Лудогорец, при това без да отбележи гол. Три от пораженията са в Разград, а едно на „Герена“. Сините не са вкарали гол на съперника вече 378 минути – 6 часа и 8 минути. Последният отбелязал на орлите е Живко Миланов, който в неделния мач води тима като временен треньор. Той бе точен на 18 май 2019 година, като двубоят завърши 1:1. Миланов вкара в 72-ата минута.

Сините наредиха 5 мача без победа – 4 поражения и 1 равенство. През миналата кампания имаха 6 последователни двубоя без успех – между 20-ия и 25-ия кръг включително, когато обаче бяха с 4 ремита и 2 поражения.

Наско Сираков каза условието на Стаси

Левски не е печелил мач от губеща позиция този сезон. През кампанията сините бяха изоставащи 7 пъти, като допуснаха 6 загуби и стигнаха до точка срещу Арда – 1:1.

В 5 от 11-те си шампионатни мача сините не вкараха гол. През миналия сезон петата нула бе едва в 21-ия кръг.

Левски е вкарал 12 гола – средно по 1.09 на мач. Тимът е инкасирал 11 попадения – средно по 1 на двубой.