Дунав отнесе и ЦСКА

0
- -

Дунав записа първа историческа победа за сезона, откакто се завърна да играе в Русе. „Драконите“ се наложиха с минималното 1:0 на ЦСКА, които излязоха на терена само с младоци в мача от последния 36-и кръг на Първа лига (първа шестица). Русенци изравниха рекорда си от 1975 година, завършвайки на 4-ото място в първенството. Така Дунав ще трябва да изчака развитието по казуса за ЦСКА, относно участието на тима в евротурнирите.

В 8-ата минута Георги Търтов опита да застраши вратата на Станислав Антонов. Футболистът на “червените” успя да си освободи пространство и отправи силен удар към вратата на Дунав, но стража на “драконите” внимаваше и спаси.

Само две минути по-късно Александър Дюлгеров бе изведен сам срещу вратаря на русенци, но Антонов отново показа отличен рефлекс и спаси.

В 13-ата минута Юлиян Ненов нахлу в наказателното поле на „червените“ , опита се да върне назад към съотборник, но топката рикошира и излезе в аут.

След това русенци поеха инициативата в срещата, като изпуснаха множество положения да открият резултата. В 18-ата минута Васил Шопов пропусна много добра възможност. Александър Дюлгеров буквално подари топката на Бирсент Карагарен, който центрира в наказателното поле, Шопов опита удар с глава, но стража на “червените” Александър Конов спаси.

Няколко минути по-късно отново Шопов стреля с глава след центриране на Карагарен от корнер, но топката мина малко над напречната греда.

В 25-ата минута се наложи намесата на медицински екип, след като при сблъсък във въздуха Диян Димов и Никола Колев пострадаха, удряйки главите си Двамата обаче се завърнаха в игра.

В 37-ата минута бе една от най-спорните ситуации през първата част. След центриране от фаул в наказателното поле на ЦСКА, Мартин Симеонов задържа Диян Димов за фланелката, но съдията Георги Димитров не отсъди дузпа в полза на “драконите”.

В 38-ата Будинов нахлу в наказателното поле и опита да прехвърли вратаря, но топката мина над гредата.

В самия край на полувремето русенци пропуснаха още няколко добри положения. В 45-ата минута Мирослав Будинов засече с глава, центрирана от пряк свободен удар топка, но Конов отново спаси.

Не пропускайте да проследите срещата пряко в ефира на DIEMA SPORT, онлайн на GONG PLAY и на честотите на Дарик радио.

“Червените” със сигурност ще завършат сезона на 2-ото място в класирането и днес излизат на терена с много млади футболисти. Русенци пък се нуждаят само от точка, за да грабнат окончателно четвъртата позиция при завръщането си в елита. Дунав има 52 точки срещу 49 за Локомотив Плодив.

„Драконите” загубиха последните си два сблъсъка срещу „червените” без да отбележат гол (0:3 и 0:2 на „Българска армия”), а сега за първи път през сезона ще ги приемат наистина в своя дом. Иначе все още са пресни спомените от страхотната победа с 2:0, която русенци постигнаха над ЦСКА в началото на септември.

Вижте стартовите състави на двата тима:

Дунав: 89 Станислав Антонов – 23 Христофор Хубчев, 21 Олексей Ларин, 22 Михаил Милчев, 3 Марио Петков – 6 Самир Аясс, 11 Диян Димов – 94 Юлиян Ненов, 10 Васил Шопов, 7 Бирсент Карагарен – 9 Мирослав Будинов

ЦСКА: 30 Александър Конов – 2 Стойчо Атанасов, 23 Александър Дюлгеров, 5 Мартин Симеонов, 20 Петър Витанов, – 15 Кристиан Малинов, 22 Никола Колев, 16 Красимир Станоев, 10 Румен Руменов – 26 Георги Търтов, 25 Тонислав Йорданов