Левски вкарва само първото полувреме, допуска през второто! Славиша ползва 20 българи и 10 чужденци

0
- -

Левски спечели с 1:0 над втородивизионния Спортист Своге последната си контрола преди подновяването на шампионата. Сините за трети път не допуснаха да им бъде отбелязано попадение, а любопитното е, че всичките голове за столичани в проверките бяха отбелязани през първото полувреме, пише „Тема спорт“. От шестте гола, този срещу Спортист падна в първите десет минути на двубоя, докато останалите пет бяха отбелязани между 15-ата и 30-ата минута.

Последното ново попълнение на Левски Файсал Рерас направи своя неофициален дебют за тима. Мароканецът се появи в началото на второто полувреме и игра като ляв краен бранител.

Цифрата на използваните от Славиша Стоянович чужденци по време на контролите се увеличи на 10, след като срещу Спортист в игра влязоха Файсал Рерас и каращият проби Дилън Джордж. По този начин сръбският специалист използва 20 българи и 10 иностранци. Нидерландецът се включи като дясно крило. Той и Луи Нганиони продължават да карат пробния си период и все още не е ясно дали ще подпишат договори със сините.

Централният бранител Живко Атанасов записа най-много минути по време на контролите през зимата. Защитникът престоя на терена общо 466 минути, а втори след него е Ивайло Найденов, следван от Найджъл Робърта. Единственият, който изигра всичките 90 минути срещу Спортист Своге, бе Ребин Сулака. При вратарите Звонимир Микулич записа повече минути под рамката – 266, но хърватският страж допусна три попадения, докато Николай Михайлов (225) не инкасира нито едно. Николай Кръстев престоя на терена 45 минути, а дебют записа и младият Пламен Андреев.

Найджъл Робърта бе голмайсторът за Левски в контролите. Нидерландският нападател реализира три гола – Копер (2:1), Олимпия Любляна (1:0) и Спортист Своге (1:0). Другите трима, които реализираха по едно попадение, са Mapтин Петков, Марин Петков и Стивън Петков.

С по две асистенции за попаденията по време на контролите се отличиха Здравко Димитров и Марин Петков. За реализирането на останалите два гола заслуга имат Ивайло Найденов и Насиру Мохамед.

Сините запазиха тенденцията да не допускат попадение през първите полувремена на мачовете. Четирите гола, които инкасира тимът, бяха отбелязани през вторите 45 минути на двубоя.