Ето кой е абсолютният „червен“ маратонец за Купата

0
Снимка: cska.bg
- -

Юрген Mатей е абсолютният маратонец за ЦСКА-София в похода към триумфа за Купата на България в историята на клуба, пише „Тема спорт“. Нидерландският защитник изигра пълния брой минути в шестте двубоя на тима – 540. Освен 28-годишния Матей, във всички срещи участва и Тиаго, но португалецът записа 466 минути в кампанията от надпреварата.

Героят във финала Бисмарк Чарлс, Жорди Кайседо и Георги Йомов са голмайсторите на армейците в турнира през сезона с по 3 попадения. Любопитното е, че еквадорецът наниза своята тройка само в един мач – хеттрик при 4:0 над Ботев Bp на четвъртфиналите.

Успехът над Арда удължи серията на ЦСКА-София без загуба в редовното време или продълженията за Купата на България до 13 мача. Последното поражение на тима в турнира е от 17 април 2019-а с 2:3 от Ботев Пд на Коматево в първи полуфинал под ръководството на Любо Пенев. Впоследствие червените отпаднаха след 3:3 в реванша на „Армията“, а оттогава насам наредиха още два сезона (всеки по 6 мача) и общо 13 срещи, без да загубят. Де факто във финала с Локо Пд миналата година те не бяха победени след 120 минути игра, но отстъпиха при дузпите.

Армейците стигнаха до трофея след 5 победи и 1 равенство в шестте си двубоя от надпреварата, като всички те завършиха при различен резултат.

Червените постигнаха четвърта поредна победа на Националния стадион при 1:0 над Арда. Серията започна с 3:1 над Рома в груповата фаза на Лига Европа и успех 1:0 над Левски във вечното дерби през декември 2020 г., а през тази пролет сините отново бяха надиграни на „Васил Левски“, но с 2:0.