Страхотен ЦСКА тресна Зенит (ВИДЕО)

0
- -

ЦСКА постигна изключително престижна победа, макар и в контролна среща. „Армейците“ удариха Зенит с 2:1. Руснаците са водени от италианския специалист Роберто Манчини. Двубоят бе част от подготвителния лагер на българите в Австрия.

Първото полувреме започна равностойно. В 5-ата минута Каранга преодоля вратаря, но от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата. 180 секунди по-късно Зенит по чудо не поведе, след като Кокорин не успя да прати топката в мрежата от непосредствена близост. В 16-ата минута руснаците поведоха. Китанов не успа да улови центриране отляво и Панюков не сгреши на опразнената врата. Почти веднага след попадението Зенит можеше да удвои аванса си. Нани стреля, но Китанов изби. Топката попадна у Панюков, който този път не сполучи с добавката. В 21-ата минута ЦСКА стигна до попадение чрез Каранга, което обаче бе отменено заради засада. Секунди по-късно отново нападателят на „армейците“ имаше възможност да се разпише. Той остана сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен. Последваха 2 удара на Симао, спасени от стража на Зенит. В последната минута на полувремето ЦСКА все пак успя да стигне до изравнителен гол. Енрике подаде към Десподов, който центрира към Каранга. Последният засече в мрежата за 1:1.

Втората част започна с възможност за пълен обрат, но изстрел на Десподов мина над вратата. В 53-ата минута Меркадо намери хубаво Каранга, чийто удар мина до гредата. В 62-ата минута Каранга проби хубаво отдясно, но ударът му от ъгъла на вратарското поле бе неточен. 60 секунди по-късно „армейците“ стигнаха до обрат в резултата. Меркадо напредна отляво и с удар по диагонала прати топката в мрежата за 2:1. Зенит можеше светкавично да изравни. След центриране от корнер, топката стигна до Панюков, чийто плътен изстрел обаче срещна дясната греда. Отново той можеше да се разпише, но мощната му тупалка извън наказателното поле бе избита в корнер „армейския“ страж.

Състав на ЦСКА: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Давид Симао, Кристиян Малинов, Кевин Меркадо, Рафаел Роберто Енрике, Кирил Десподов, Фернандо Каранга

Реверви: Слави Петров, Борис Груев, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Никола Колев, Кевин Кубемба, Густаво Кулма